O mnie

Cześć,

Mam na imię Kasia i jestem zafascynowana odkrywaniem różnych kultur — zarówno tych bliższych, jak i dalszych. Szczególnie ciekawią mnie obszary powiązane z językami romańskimi, a zwłaszcza z językiem hiszpańskim.

Nawiązuje do tego nazwa bloga, a sama Hiszpania jest moim ulubionym krajem. To właśnie tam podczas kilkumiesięcznego pobytu w wieku nastoletnim odkryłam, że nauka języków obcych przynosi mi dużo radości oraz że chciałabym kiedyś zajmować się tym zawodowo. Ukształtowało to dosyć mocno moje plany na przyszłość — pragnienie wspierania innych w ich rozwoju językowym.

Z wykształcenia jestem z kolei kulturoznawczynią dalekowschodnią ze specjalizacją chińską. Ukończyłam studia azjatyckie na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie przez 5 lat poznawałam specyfikę kultury Dalekiego Wschodu oraz uczyłam się języka chińskiego (mandaryńskiego). W tej dziedzinie interesują mnie głównie aspekty polityczno-ekonomiczne, m.in. rozwój Nowego Jedwabnego Szlaku (Belt&Road Initiative).

Na blogu pragnę dzielić się z Wami zarówno moją pasją językową, jak i obserwacjami związanymi z różnymi sytuacjami kulturowo-podróżniczymi. Większość wyjazdów organizuję na własną rękę, bo taki sposób podróży odpowiada mi najbardziej. Podobnie jest z nauką języków obcych — lubię samodzielnie układać swój plan nauki. Dlatego na stronie znajdziecie dużo informacji i wskazówek dotyczących samodzielnego podróżowania oraz nauki języków obcych.

Chciałabym stworzyć tutaj miejsce pełne ludzi otwartych oraz ciekawych świata, wspierających siebie nawzajem w swojej językowej podróży oraz służących dobrą radą w kwestii odkrywania różnych zakątków świata. Liczę, że wzajemnie będziemy dla siebie źródłem inspiracji, wiedzy i pomocy.

Blog jest także powiązany z różnymi mediami społecznościowymi — zapraszam do obserwowania i zaangażowania 🙂

Instagram: https://www.instagram.com/hola_katarina